Látkovky - menu
Látkové vložky - pohodlné a ekologické řešení menstruaceÚvod

Menstruace naruby

Látkové vložky

Jak je prát?

Zkušenosti

Typy látkových vložek

Značky a kde koupit
Látkové slipovky, denní, noční ...

V dnešní době je již možné vybrat si z velkého množství typů látkových vložek. V podstatě platí, že takové vložky, které naleznete ve formě na jedno použití, najdete i mezi látkovkami.

Látkové intimky Gaia Látkové intimky
Tenká vložka, která slouží pro dny slabého krvácení (na začátku nebo na konci menstruace) a lze ji používat i mimo období menstruace jako ochranu spodního prádla. Intimky jsou nejčastěji šity z bavlny, plyše a pokud mají být nepropustné, tak z flísu.
Látkové intimky často používají ženy, které mají pro období menstruace kalíšek a v nejsilnějších dnech jim trochu protéká.

Denní látkové vložky
Středně silné vložky pro střední sílu krvácení. Šijí se buď silnější bez nepromokavé vrstvy nebo slabší s nepropustnou vrstvou (flís nebo PUL). Jsou i různé délky, takže některé ženy je používají i jako noční vložky.

Látkové denní vložky Látkové vložky vrstvené
Tyto látkové vložky se skládají ze základních vložek a vložek vkládacích. Každá žena si může do základní vložky dát jednu, dvě nebo žádnou vkládací vložku. Jejich tloušťka je tak nastavitelná dle potřeby a síly krvácení.

Látkové vložky noční
Dlouhé a silné vložky s nepropustnou vrstou (flís nebo PUL). I noční vložky se vyrábí různě dlouhé. Některé se dají používat jako denní vložky pro dny hodně silné menstrauce. Jiné jsou opravdu dlouhé a mají rozšířenou zadní část, takže chrání spodní prádlo i při velmi silné menstruaci v noci.

Většina látkových vložek se vyrábí s "křidélky", které jsou opatřeny patentkami, takže vložka dobře drží a chrání tím vaše prádlo před případným znečištěním. Jsou ale i varianty bezkřidélkové. Jejich nevýhodou je nebezpečí nečekaného vypadnutí nebo posunutí, což je právě důvod, proč nejsou tolik oblíbené a vyhledávané.

Kolik vložek budete potřebovat?

Záleží na tom, jak moc je chcete používat, jak je silná Vaše menstruace a také jak často perete. Maminky na mateřské mohou prát vložky dohromady s látkovými plenkami, které pravděpodobně perou minimálně každý druhý den. Vystačí si proto s 10 až 15 kusy denních vložek. Ženy, které tak často neperou, budou možná potřebovat více kusů. V kombinaci s menstruačním kalíškem Vám bude stačit jen několik vložek (na noc nebo na silnější dny na začátku menstruace). Pro vkládací vložky, pokud se rozhodnete pro nákup látkových vložek pro celou menstruaci, je doporučený počet 10 – 20 základních vložek a alespoň 15 vkládacích vložek.

Copyright © 2017 Latkove-vlozky.cz - informace o látkových vložkách jako pohodlné a levné variantě při menstruaci.